İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

Vizyon

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

Vizyon

Akademinin temel vizyonu; Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de faaliyette bulunan sektörlerin etkinliğinin arttırılması ve dünya pazarlarında ilk sıralara taşınması yönünde araştırmalar yapmak ve ortaya konulacak rapor ve endekslerle kurulu ya da kurulacak olan yatırımlara yön vermek yanında, başta İstanbul işalemi olmak üzere tüm ülkemizin her konuda bilgi ihtiyacını karşılayarak, bilimsel ve tarafsız temele dayalı “yeni, itibarlı düşünce kuruluşu” olma amacını benimsemektedir.

Akademi tarafından uygulanması planlanan çalışmalar arasında;

  • Dijital girişimcilik, kreatif endüstriler, kültür endüstrileri, yenilikçilik, beşeri sermayenin geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye ekonomisinin rekabet gücünün ve vizyonunun geliştirilmesine yönelik araştırma ve etkinlikler ;
  • Pazar araştırması ve rekabet geliştirmeye yönelik sektör raporları
  • Dijital girişimcilik, kreatif endüstriler, kültür endüstrileri, yenilikçilik, beşeri sermayenin geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye ekonomisinin rekabet gücünün ve vizyonunun geliştirilmesine yönelik araştırma ve etkinlikler in geliştirilmesi gibi geniş çaplı çalışmalar yer almaktadır.

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.