İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

Kurumsal Kimlik

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

Kurumsal Kimlik

İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), temel olarak toplum içinde var olan belirli hedef gruplarına hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu hedef gruplar; İstanbul’da ihracat yaparak iktisadi katma değer yaratan ve girişimci nüvesine haiz işletmeler ile girişimci motivasyonuna sahip ve bilgisini bir sonuca dönüştürmeye istekli yatırımcılardan oluşmaktadır. İstanbul Ticaret Odası Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı bünyesinde kurulmuş bulunan İDA; bünyesinde oluşturduğu Küresel Çalışmalar Ofisi, Ekonomi Çalışmalar Ofisi ve Türkiye Çalışmaları Ofisi ile farklı sektörlerde çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma Birimleri
İstanbul Düşünce Akademisi (İDA) bünyesinde oluşturulan yöresel ve küresel ölçekteki araştırma birimleri ile İTO ve benzeri kurumlardan gelen araştırma taleplerine cevap verecek bir İş Dünyası Araştırmaları ile ilgili projeler oluşturulması ve hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Burada genellikle pazar araştırması ve rekabet geliştirmeye yönelik sektör raporları söz konusudur.


İDA tarafından ortaya konulacak olan araştırmalara ilişkin bir diğer ana başlık ise Yeni Ekonomi çalışmaları yapılacaktır. Bu başlıkta dijital girişimcilik, kreatif endüstriler, kültür endüstrileri, yenilikçilik, beşeri sermayenin geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye ekonomisinin rekabet gücünün ve vizyonunun geliştirilmesine yönelik araştırma ve etkinlikler geliştirilmesi ve yapılan çalışmaların birer basılı yayın olarak paydaşlar ile paylaşılması hedeflenmektedir.


İDA çalışma birimlerinde hazırlanacak olan projeler ile İstanbul Girişimcilik Endeksi ve Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi üzerine yoğunlaşan faaliyetler hayata geçecek ve paydaşlar ile paylaşılacaktır.

İstanbul Kalkınma Ajansı - Kurumsal Kimlik
İstanbul Ticaret Odası - Kurumsal Kimlik
İstanbul Düşünce Akademisi - Kurumsal Kimlik
İstanbul Ticaret Üniversitesi - Kurumsal Kimlik

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.