İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

İstanbul Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Çalıştayı

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

İstanbul Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Çalıştayı

İstanbul Düşünce Akademisi olarak çalışmalarımızdan birisi de,Girişimcilik ruhunun beslenmesi, yerli-yabancı yatırımcıların cezbedilmesi, startup ekosistemi ve ekonomisinin geliştirilmesi için yapılması gerekenleri görmek adına; anket sorularının oluşturulmasından, örneklem seçimine, veri toplama ve analiz etme aşamalarında uluslararası standartların İstanbul ölçeğinde uyarlanmasına ön hazırlık çalışmalarını değerlendirmek üzere sektör temsilcileri, değişik ölçeklerde işletme sahipleri, danışman şirketler ve kamu kurumlarından temsilcilerin katıldığı “Girişimcilik Endeksi Çalıştayı” Üniversitemizden değerli Hocalarımızın da katılımı ile 8 Ağustos 2018 tarihinde Odamızda gerçekleştirilmişti.

Geçtiğimiz dönemde bu kez İstanbul genelinde 1.070 girişimci ile “İstanbul Girişimcilik Anketi” çalışması yaparak resmin bir diğer yüzü de analiz edildi. Bugüne kadar yapılan çalışmalara katkı sağlayan akademisyenler, Odamız bilirkişi ve eksperleri arasında yer alıp geçmiş Çalıştaylarımıza katkı veren kişiler" gibi uzmanların da dahil olduğu 20 civarında davetlinin katılımı Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ( BTM) yerleşkesinde 29.03.2019 Cuma günü anket çalışması baz alınarak bu konuda uzman isimlerle görüş ve önerilerin sunulduğu “İstanbul Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.