İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

Fildişi Sahilleri Ticari Heyeti - İDA

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

Fildişi Sahilleri Ticari Heyeti - İDA

Türkiye - Fildişi Sahili Ekonomik ve Yatırım Forumu vesilesiyle Fildişi Sahilleri’nden mucitleri ve girişimcileri temsilen 29 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’ye gelen ticari delegasyon İstanbul Düşünce Akademisi’ni ziyaret etti.Delegasyon üyeleri Sayın Tezer Palacıoğlu’na kurulacak ticari ilişkilerle ilgili beklentiler konusunda bir doküman takdim etti. Heyette yer alan Sayın Ekra Léon; Fildişi Sahili'nde inşaat alanında daha büyük pazarlar elde edebilmek ve projelerde çalışmak için inşaat ve kamu işleri alanında bir Türk şirketi ile ortaklık kurmayı dilediğini ve bu yönde ortak hareket etme niyetinde olduğunu belirtti. Bir diğer heyet üyesi olan Sayın Bakayoko Yacouba ise tasarımı olan ve güneş enerjisi ile çalışan sinek kovucu raketleri üretmek ve pazarlamak için bir Türk şirketi ile ortak hareket etmek istediğini belirtmiştir. Heyette yer alan Sayın M. Coulibaly Djibril ise rekabetçi pazar ürünleri üretmek için Türk sanayicilerine Fildişi Sahilleri’nde yapılan yeni girişimleri sunabilmek için işbirliği anlaşması yapmak istediğini belirtmiştir.Toplantıya İstanbul Düşünce Akademisi (İDA) adına katılan İDA Direktörü Tezer Palacıoğlu ise sunulan belgelere teşekkür ederek talep edilen projeler ile ilgili olarak İDA’nın daha derin araştırma yapılacağını ve bu yönde İstanbul Ticaret Odası'nın ticari ağının daima yardıma hazır olduğunu belirtti.

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.