İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

“Suriyeli Girişimciler Eylem Planı Çalıştayı”

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

“Suriyeli Girişimciler Eylem Planı Çalıştayı”

Akademimiz tarafından, Suriyeli Girişimcilerin ekonomiye yük olmaktan çıkarılarak entegrasyonunun sağlanması amacıyla; Suriyeli girişimcilerin iş kurarken yararlanabileceği desteklerin, iş imkanlarının tanıtılarak, sorun ve çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla “Suriyeli Girişimciler Eylem Planı Çalıştayı” İTO Meclis Salonunda 12.11.2018 Pazartesi günü gerçekleştirildi.İstanbul Düşünce Akademisi Direktörü Tezer Palacıoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı Çalıştay’da Hayata Destek Derneği İstanbul Saha Koordinatörü Sn. Elif Türkmen Elbirler, Uluslararası Arap Akademisyenler Derneği (UADD) Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Said Sabbagh, UAAD Finansman, Yatırım ve İş Geliştirme Danışmanı Sn. Prof. Mohammad Suheil Droubi, RITAL Grup Şirketinden Avukat Sn. Abdelmajed Alnkdley, Liderlik Development CEO’su Sn. Imad Shanan, UAAD Anayasa Hukuku Uzmanı Sn Abdulaziz Al-Khalid, T.C İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Sn Alper Işık (İl Göç Uzmanı), T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü –Sn. Necla Uz (Çalışma Uzmanı) ve İTO KOSGEB Temsilciliği –Sn.Kerim Bilir (Kobi Uzmanı)’in konuşmacı olarak yeraldı.

İstanbul Düşünce Akademisi - Suriyeli Girişimciler

Organizasyonda Akademimiz tarafından hazırlanacak olan “Eylem Planı” çalışmasına ışık tutmak üzere Suriyeli Girişimcilerin sayısının artması, kayıtlı istihdamın desteklenmesi yönünde politika ve programların neler olabileceği, belirlenen hedeflere ulaşılması için yapılması gerekenler konu başlıkları hakkında görüşler ortaya konuldu.

İstanbul Düşünce Akademisi - Suriyeli Girişimciler

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.