İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

Suriyeli Girişimci Adaylarına Eğitim Verilmesi

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

Suriyeli Girişimci Adaylarına Eğitim Verilmesi

Türkiye’de yerleşik bulunan Suriyeli Girişimcilerin sosyal integrasyonu ve ekonomik yaşama katkı sağlaması amacıyla Akademimiz tarafından ilk modülü 20-22 Şubat ve ikinci modülü 2-3 Mart 2019 tarihlerinde olmak üzere Temel Ticaret Bilgisi Eğitimleri” başlıklı bir eğitim programı düzenlenmiştir.

Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı Fulya Yerleşkesinde düzenlenen her biri 18 saat olarak kurgulanan eğitimlerde başta şirket türleri, temel ticari faaliyetlerin hayata geçirilme tarzları, temel muhasebe kayıtları ve ithalat rejimleri konusunda alanında uzman eğitimciler ile verilen eğitimler esnasında katılımcıların yorumları ve tecrübelerine de yer verilmiştir.

Eğitimin ikinci modulünde ise başta şirket sermayesinin hangi şekilde oluşturulması gerektiği ve temel mal teslim şekilleri konusunda sektörde engin tecrübeye sahip üst düzey yöneticilerin katılımı ile etkileşimli bir eğitim desteği sağlanmıştır.

Eğitime katılanların Ülkemizde iş yapma ortamı ile ilgili genel bilgileri edinmeleri yanında, iş ve istihdam piyayasına girebilmeleri, kullanibilecekleri destekler için proje geliştirip sunabilmeleri hedeflenmiştir.
Katılıma dair sertifikalar katılımcılara sunulmuştur.

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.