İstanbul Düşünme Akademisi - Mobil Logo

Suriyeli Girişimci Adayları İş Fikirleri ve Proje Yarışması

İstanbul Düşünce Akademisi - Türkiye’nin Think Tank’ı

Suriyeli Girişimci Adayları İş Fikirleri ve Proje Yarışması

Günümüzde önemi ve katma değeri gün geçtikçe artan girişimcilik ile ilgili olarak Türkiye’de yerleşik olan başta Suriyeliler olmak üzere yabancı yabancı girişimcilerin fikirlerinin değerlendirilmesi ve ülke ekonomisine katma değer üretecek hale gelmesine aracılık etmek üzere Akademimiz tarafından “Fikrin Değer Kazansın” isimli bir yarışma düzenlenmiştir.

Gerekli duyuruların Türkiye’de yerleşmiş olan yabancı uyruklu kişileri temsil eden sivil toplum kuruluşları işbirliğinde yapıldığı yarışmanın temel amacı girişimcilik niyetinde olan yabancıların, söz konusu fikrilerinin iktisadi boyutuna ilişkin katma değerlerini ortaya koymasına aracılık etmektir.

Söz konusu bu yarışma kapsamında Akademimize iletilen girişimci fikirleri önce ön elemeye tabi tutulmuş ve Yabancı Yatırımcı Günü’nde akademik jüri tarafından yapılan değerlendirme neticesinde ilk üç sırayı alan girişimcilere plaket verilmiş ve kendilerine Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde girişimcilik eğitimi alma konusunda destek olunmuştur.

Referanslar

1- İstanbul Düşünce Akademisi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın güdümlü proje desteği kapsamında desteklenmektedir.

2- Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği “İstanbul Düşünce Akademisi” projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Düşünce Akademisi’ne ait olup İSTKA ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

İstanbul Düşünce Akademisi - Logo

2017 Yılı Nisan ayında kurulan İstanbul Düşünce Akademisi (İDA), bilginin ticarileştirilmesi amacıyla iş ve yatırım fırsatları hakkında doğru ve nitelikli piyasa analizi vermek temel hedefiyle yola çıkmış ve bu amaç doğrultusunda en önemli paydaşlarından biri olan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) ile proje bazlı sözleşme imzalanmıştır.

İletişim Bilgileri

0 (212) 455 47 57
0 (212) 455 47 57
Hobyar Mah., Reşadiye Cd. 7/9, 34112 Eminönü, Fatih / İSTANBUL
info@istda.org

© 2018 - Kurumsal Web Tasarım Alys WEB. Tüm Hakları Saklıdır.